♥ Tvořivá energie, zlehka se pohybující v časoprostoru ♥

Slunce opustilo znamení Kozoroha – vážnost a přesunulo se do znamení Vodnáře – lehkost, svoboda a radost. Začíná nám krásná esence Vodnáře, většina planet se pomalu do tohoto 11. znamení zvěrokruhu přesouvá a budou mít na náš život vliv. 

Proto i témata, která k Vodnářům patří, budou nyní zesílená. Vodnář je rebel, ale přesto svůj, projevuje se svobodomyslností, jeho energie je pevná a neskutečně osvobozující.

Témata, která k Vodnářům patří, jsou SPOLUPRÁCE, NEZÁVISLOST, VOLNOST, VIZE, ZMĚNY, ORIGINALITA, NÁPADY, AKTIVITA, KOMUNIKACE, OSVOBOZENÍ OD STARÉHO A PŘEŽITÉHO. Vodnář chce zkrátka dělat věci jinak… ♥

Boří vše staré, přežité a překonané a přináší do světa NOVÉ HODNOTY. Nové poznání, nové ideje, názory či postupy. Usiluje o rovnost a SPRAVEDLNOST ve společnosti. Bojuje za lidská práva, za práva utiskovaných, stírá třídní rozdíly a učiní něco pro rozvoj společnosti.

Od 1.2.2021 bude stát ve Vodnáři přesně 5 planet a vliv této vzdušené pohyblivé energie můžeme cítit již nyní. ♥ Něco je vzduchu, něco se chystá, něco se bude měnit, energie jsou takové jiné a zvláštní. Podvědomě se připravujeme na změny.

Žádná planeta se nyní nepohybuje v retrográdní fázi (to znamená ve zpětném chodu), může nám to pomoci k ujasnění toho, co vnitřně chceme, po čem toužíme, kde chceme udělat změny a kam vlastně míříme. Můžeme se osvobodit od minulosti a jít vstříc k budoucnosti, s lehkostí. 

Soustřeďte se na své cíle a další směr ve svém životě, využijte tuto krásnou tvořivou energii k tomu, abyste rozběhli to, co si třeba za pár měsíců přejete zrealizovat, uskutečnit, splnit…

Vodnáři jsou pod vládou živlu vzduchu, jenž nám propůjčuje hlavně lehkost a svobodu. Živel vzduchu je všudypřítomný, neuchopitelný, je v něm zastoupen mužský princip. Je nepředvídatelný, proto je spojován se sférou myslije symbolem slova a myšlenky.

Vzbuzuje v nás ZVÍDAVOST, NÁPADITOST a SCHOPNOST KOMUNIKACE. 🙂 Ale také těžkopádnost a povrchnost, pokud si nedopřejeme dostatek odpočinku a čerstvého vzduchu.

Proto i vzduch může vládnout neklidnou i zničující energií. Může se to odrazit v našem zdraví především v oblasti nervů, nervové soustavy, krevní oběh, záda a nohy.

Uran vládce Vodnáře je nepřítel všeho konzervativního, chce rozbít daný stav věcízahájit změnu, zlepšení a obnovu. Má za úkol osvobozovat od STARÉHO a PŘEŽITÉHO. V tomto období můžeme více vyhledávat společnost, spolupráci, pohyb – aktivitu, volnost, nezávislost a svobodu.

Plány budou na vzestupu, budeme mít mnohem více energie a můžeme mít v hlavě spoustu odvážných myšlenek do budoucna – Vodnář je vizionář. Mnohem snadněji se dají do pohybu naše plány, do kterých jsme se chtěli pustit, ale stále nám to nešlo. Budeme chtít objevovat a zkoušet nové věci, zkrátka dělat něco jinak.

Pokud učiníme změny, budeme se lépe přizpůsobovat novým životním situacím – v práci, zaměstnání, ve vztazích, v oblasti bydlení i v jiných směrech života.

V tomto směru je Vodnářská energie pravým opakem Kozoroha, který nerad cokoliv mění a upřednostňuje jistoty. Vodnář chce vždy dělat věci s jinou energií, snaží se osvobodit od všech ZÁBRAN i OMEZENÍ, usiluje o pokrok, přináší nové nápady i vylepšení a pracuje také na vlastním rozvoji.

Tato energie nás bude ovlivňovat, budeme se chtít osvobodit – od čeho, to už si každý zodpoví sám.

Každý sám nejlépe ví, kde není spokojený, kde mu chybí svoboda, kde rezignoval, kde chybí lehkost, v čem stojí a nehýbe se dopředu.. ♥

Nenastal čas, vzít si svůj život, čas, svobodu zpátky? ♥

Vodnář je jako vítr, v životě i ve vztazích. Nikdy nevíte, z které strany fouká. Způsob jejich života vybočuje z davu, jsou originální a přináší nové a neobvyklé myšlenky. Říká se, že to jsou děti budoucnosti. ♥

Duševně jsou velmi plodní a otevření všemu novému, nenechají se ovlivňovat názory druhých a nemají rádi citové omezování. V partnerských vztazích můžeme nyní chtít více citové volnosti a nebude se nám líbit, když nás bude někdo či něco omezovat. 

Období Vodnáře je o všem novém, o novém vzduchu. O spontánnosti.

O kreativitě, kterou nenecháme spát a projevíme ji. O uvolněnosti v následujících dnech. O svobodě ve vztazích.

O nových příležitostech a zážitcích, které si dovolíme prožívat a necháme je vplout s lehkostí do našeho života.

Když něco končí, vždy něco nového začíná. Někdy mnohem lepší a krásnější.

S láskou Kateřina ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře