Co nám Merkur přichystal, aneb když minulost volá ♥

Moc Vás zdravím, dnes se můžeme podívat na to, co si pro nás přichystal Merkur, který je nyní, ode dneška poprvé v tomto roce v retrográdní fázi. A bude retrográdní do 21.2.2021. 🙂

Co to znamená retrográdní fáze?

Představte si vlakovou stanici, kde stojí vedle sebe dva vlaky, vy sedíte ve vlaku na levé straně a vlak, který je na pravé stráně se rozjíždí a pokračuje v cestě. Vy sedíte ve vlaku, který stojí, zkrátka je zastaven, a Vy nevíte proč. Někde nastal zádrhel a nebude pokračovat v cestě do té doby, než se vyřeší příčina toho, proč nejede, proč byl zastaven, co jej brzdí a proč nemůže pokračovat v cestě. A to je, to čemu se říká retrográdní fáze planet.

Nyní se podíváme, na to, co se děje v retrográdní fázi. 🙂

Představíme si, že cesta před námi je ještě dlouhá, má různé křižovatky, jsou na ní překážky, velmi krásné úseky, ale i ty, které se nám moc nelíbí. A jsou úseky se semafory, které říkají, kdy se máme rozjet a kdy zastavit.

A ta celičká cesta je náš vlastní život. Nyní stojíme před semaforem a zastavujeme se.

Vlak stojí, čekání si krátíme přemýšlením a začneme přemýšlet o svém příběhu, mysl se různě toulá do různých oblastí našeho života. Na to, co se nám podařilo, ale i na to, co se nám moc nepovedlo. Nikam nejdeme, ale stojíme na místě.

Ale v mysli se odehrává celý náš příběh.

Můžeme vidět sami sebe, jak se vracíme na úseky, kterými jsme již prošli, a v neposlední řadě vnímáme a vidíme, jak jsme vztáhnuti zpět k lidem, který nějaký úsek cesty šli s námi, či stále jdou.

A vracíme se v mysli do konkrétních míst, kde se stalo něco, co nemáme vyřešené. Kde jsme neodpustili, co jsme si neodžili, od čeho jsme utekli – ukvapeně.

Může nás to hodit do dětství, do nějaké skupiny či organizace pracovní, do období ke svým bývalým manželům / manželkám / partnerům / partnerkám, bývalé práci, rodině či majetku.

Ne vždy to musí být o minulosti. Ale můžeme se vrátit i tam, čím jsme obklopeni nyní a z čeho se nám úplně nedaří vymanit. Jednoduše řečeno můžeme být vhozeni do všech situací, které v sobě mají či skrývají něco, co nás brzdí v rozjezdu, v rozletu, v pokroku vpřed.

Stejně jako vlak stojí ve stanici a něco jej na cestě brzdí, někde je překážka. A my tu překážku musíme vyřešit, dát ji pryč, abychom mohli pokračovat v cestě za dalším dobrodružstvím.

V astropsychologii je planeta Merkur symbolem komunikace – právě on odpovídá za způsob, jakým umíme vyjádřit své myšlenky, zprostředkovat je okolí a domluvit se navzájem. Merkurovi patří i studium, krátké cesty a obchodování. V retrográdní fázi nemusí být úplně jednoduché se soustředit na studium a nové informace, může se dostavit nesoustředěnost a rozptýlenost. V této fází často dochází k nedorozuměním všeho druhu, ať už v rodině, nebo v práci. Ale nemusí to být ovšem pravidlem.

Vše záleží i na nás, my držíme kormidlo, jménem život. 🙂

Merkur nyní putuje Vodnářem a můžete velmi snadno podléhat idejím, vnášet se ve vyšších sféráchstavět si vzdušené zámky.

Třeba se můžete stavět i do pozice, že jen Vy sami víte vše nejlépe, než ten druhý, což vede k neústupnosti, tvrdosti a zatvrzelosti ve vztazích. A to se může odrazit i ve Vašem zdraví – nohy, kosti, záda, nervová soustava, krevní oběh, vysoký tlak. Pozor na bolesti hlavy a migrény.

Nic se neděje náhodou, vše je propojené a my sami si vybíráme, jak budeme jednat – protože ve výsledku můžeme ublížit především sami sobě. Naše myšlenky, naše činy a to jak mluvíme, se odrazí a vrací zpět k nám. Žádná energie se neztratí, ať už dobrá či špatná, vrací se zpět k majiteli. 

Do vztahů může proklouznout nejistota, chlad a věci můžete řešit spíše na povrchu, než více do hloubky.

Obracíme se totiž mnohem více do sebe, jsme více introvertní, přemýšlíme o vlastních věcech, jsme ponořeni více do sebe a jsme tak trochu odtrženi od vnější reality, ať už si to uvědomujeme či nikoliv. Pozor na vnucování svých názorů druhým (především ve vztazích), každý máme právo na svůj vlastní názor. Můžete si tím ušetřit zbytečné hádky a dohady.

V tomto období spousta lidí může podlehnout velmi snadno neklidu, nervozitě a nemusí vědět ani proč. Proto si neberte věci od druhých příliš osobně k srdci a netrapte se tím.

Naopak dejte lidem okolo sebe více prostoru, podpořte je a třeba i takový úsměv, obejmutí či jakákoliv drobnost může potěšit a pozvednout náladu tomu druhému.

Doporučuji se pravidelně odreagovávat, něčím co Vám dělá radost, třeba pohyb na čerstvém vzduchu, odlehčené stravování, dát si teplý čaj, nebo kávu, přečíst si pěknou knížku či vyhledat jakoukoliv kreativní činnost, něco co vám zkrátka udělá radost. A budete se cítit lépe.

Pustit si hudbu a nechat myšlenky volně plynout, nemusíte je přijmout za své, tak jako přišly, tak i odejdou.

Vy sami si vybíráte, jakými myšlenkami se budete zabývat, čemu dáváte energii a prostor.

Při této fázi nedoporučuji podepisovat důležité smlouvy či jakékoliv dokumenty – úvěry, pojištění, finanční, podnikatelské smlouvy, a pokud je podepisovat budete, důkladně si je přečtete (raději i dvakrát), mohli byste něco přehlédnout a později toho litovat.

Týká se to všech dokumentů, ale i sms, e-mailů, poštovních zakázek. Při komunikaci přes telefon, může dojít k přerušení, elektrická zařízení se s námi kamarádit zkrátka moc nebudou.

Také nedoporučuji začínat nic nového ani hledat novou práci (počkejte si na 21.2.2021, kdy budou energie příznivější). Kupovat nebo prodávat hodnotné věci –  celkově nemovitosti.. Můžou zde nastat zmatky a nejasnosti, stavění si vzdušných zámků a vzájemného nepochopení.

Také na cestách můžou vzniknout komplikace, zpožděné lety, autobusy, vlaky, velké zácpy, rozbité nádobí nebo elektronikato vše způsobuje retrográdní Merkur.

Při této fázi není snadné pochopit vlastní myšlenkové pochody, a můžete jednat ukvapeně, například můžete mít pocit:

 Jak jste mohli něco takového říct?

Nebo: Jak jste mohli něco takového vymyslet?

Což může vést opět ke konfliktům a sporům, které vám mohou ubrat mnoho vaší životní energie.

Zkuste se na chvíli zastavit, jít ven a pročistit svoje myšlenky na čerstvém vzduchu.

Taková procházka Vám pomůže lépe si uvědomit, Vaše emoce a myšlenky.

Jelikož je Merkur v opozici s Lunou, ukazuje to na citovou (emoční) stránku, něco potlačeného, chce být viděno, očištěno, a uzavřeno. Může se objevit i nerozhodnost v každodenním životě.

Ovšem každá mince má dvě strany, stejně tak retrográdní Merkur 🙂

Máme obrovskou šanci zastavit se, změnit a přehodnotit svůj život. Přináší nám světlo a pravdu na povrch.

Také se Vám může ozvat osoba, o které jste dlouhá léta neslyšeli. Bývalý kolega, spolužák, anebo někdo z rodiny. Merkur nás učí jak dokončit věci, jak zreorganizovat svůj osobní prostor.

Na co se tedy zaměřit?

Zaměřit se na to, co je pro nás opravdu důležité, urovnat staré záležitosti, poohlídnout se zpět, bilancovat a poučit se z minulých chyb. Abychom tak předešli dalším zbytečným nepříjemnostem. Zkrátka je to období, které je o zkoumání své vlastní osobnosti, ponoření do sebe a svého vlastního života.

Nalézt cestu opět sami k sobě, pochopením a vyléčením svých ran, které můžete nést jako těžký batoh neustále sebou.

A to Vám ubírá síly. Abyste batoh odhodili, je dobré uzavřít vše, co je třeba. Dokončete, co nemáte dodělané a nastavte rovnováhu všude, zejména ve vztazích.

Máme i sextil Saturn – Chiron, osobně to vnímám tak, že to bude o vyléčení z nějakých hlubších ran a poznání toho, kam vlastně jít, kam svůj život směřovat, něco nám třeba docvakne a uvidíme pravdu, prozřeme. Něco vypluje na povrch. 

Můžeme se zbavit části nákladu, traumat, jež jsme na sebe vzali. I kolektivně se může čistit mnoho bloků a traumat. Především nezapomínejte na to, že spoustu věcí ovlivňujete VY SAMI. Můžete stoupat nahoru, anebo si pod sebou podříznout větev. 

S láskou Kateřina ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře