DŮVODY proč jsem začala cvičit

Není žádné tajemství, že lidé, kteří pravidelně sportují, mají výbornou fyzičku a málokdy bývají nemocní. Proč je cvičení tak prospěšné? Každá pohybová aktivita pozitivně ovlivňuje nejen všechny tělesné funkce, ale také psychiku, paměť nebo koncentraci.

Myslím si, že nikdy není pozdě na to, věnovat se nějakému sportu.

Přiznejme si, že žijeme v době, ve které převládají výmluvy, než aby se člověk věnoval naplno sportu a hledal na tom pozitiva. 🙂

Určitě každý z Vás, moc dobře zná výmluvy typu: 

Dnes nemůžu jít cvičit, jsem v práci…
Nemám s kým chodit cvičit…
Cvičit? Proč? Vždyť vypadám dobře…
Nepůjdu cvičit, jsem unavená/ý…
Mám hodně práce, nemám čas na cvičení…

Mohla bych pokračovat dál a dál. Sama jsem měla stejné výmluvy, a vím moc dobře, o čem mluvím.
Dokázala jsem vymazat ze svého slovníku, slova NEMŮŽU a NEJDE.

Místo výmluv, hledám důvody:

Proč chodit cvičit.
Co mi to přináší po fyzické a psychické stránce.
Jak se cítím po tréninku. Mé tělo mi to oplácí stejnou mincí.

CVIČENÍ VYPLAVUJE HORMON ŠTĚSTÍ

 Nejen, že udělám něco pro svoji fyzičku, ale pocítím sílu POZITIVNÍ ENERGIE. Každý z nás potřebuje občas vypnout, ať už si odpočinout od každodenní práce, ratolestí, nebo situací, kdy jsme protivní a podráždění. Chceme jednoduše vypadnout a přijít na jiné myšlenky.

Chodím cvičit pravidelně a každý trénink si užívám. Nevnímám čas, ani okolísoustředím se na své myšlenky, pocity správnou techniku cviků.

Po každém tréninku jsem nabitá neuvěřitelnou pozitivní energií. Cítím se aktivní, nabitá a čilá. Těším se na každý další trénink. Dny kdy necvičím, tak mi trénink chybí.

Sport mi přináší klid na duši. Cítím se psychicky vyrovnaná, tak jak si přeji. Díky sportu mám pocit, že dokážu opravdu vše, co chci. Každou další překážku zdolávám s úspěchemCvičení mi dodává sílu a motivaci.

CVIČENÍM PROTI STRESU

 Ať už prožíváme jakékoliv stresující období, projevuje se u nás nechuť do života. Proto se seberme a pojďme si zacvičit. Nálada se zlepší minimálně o polovinu.

POSÍLENÍ IMUNITY

Imunita bude silnější a odolnější, k tomu je potřeba především hlavně i správná STRAVA.

ZLEPŠENÍ FYZIČKY

Přijde Vám, že když jdete do schodů a hned po prvních pár krocích se zadýcháváte, funíte a nemůžete popadnout dech? 
Moje odpověď zní: Vaše tělo dává najevo, že fyzička je téměř nulová.
 Jste typ lidí, co pro každou příležitost využívá auto? I když máte (práci, obchod, fitness centrum) pár metrů od domova? Proč místo auta nejedete na kole?

Nejen, že strávíte cestu na čerstvém vzduchu, ale tělo vám mnohonásobně poděkuje.

Místo výtahu, používám schody. Přijdou dny, kdy pocítíte změny a vaše fyzička se pomalu zlepší. Člověk se pak cítí happy. 🙂 Je to krásný pocit vidět pokroky.

Najít si v týdnu čas na jakýkoliv sport, je otázka buď CHCI, nebo NECHCI.

Dokážete překonat vlastní lenost? Zvednout se a udělat něco pro své zdraví? Vyjít z komfortní zóny? Řekněme si narovinu, že ležet na gauči umí každý druhý. Pak se divíme, že jsou ve světě různé onemocnění a choroby.

Pokud NECHCETE, tak je to v pořádku. Vaše touha něco změnit je téměř nulová. Když CHCETE, tak si sport dokáže zamilovat úplně každý z Vás, stejně jako já.

BUDUJEME SI  SVALY

 Ať už je to kolo, běh, plavání, posilování, aerobic, jóga, spining, alpinning aj. Každým sportem budujeme svaly. Záleží jen na tom, jakou část těla chceme cvičit. Doporučuji si postupně budovat každou část těla. Běh nebo kolo je vhodné jako kardio po tréninku.

Trápí-li Vás nadváha, ze začátku kolo a rychlá chůze stačí. Jakmile dostanete kila dolů, můžete začíst budovat svaly. 

CÍTÍME SE FIT A SVĚŽÍ

Pravidelný pohyb, nám dlouhodobě zrychluje metabolismus, resp. zrychluje spalování energie v našem těle. Ti z Vás kteří se pravidelně věnujete oblíbené fyzické aktivitě, jste méně nemocní než ti, kteří to nedělají a raději zvolí gauč s televizí. 

OBJEVOVÁNÍ A ZKOUŠENÍ NOVÝCH VĚCÍ

Dneska máme možnost si vybrat z široké nabídky sportu. Jsem typ člověka, co rád zkouší neustále nové věci. Nejen ohledně jídla, ale i  co se týče sportu.

Nebojte se zkoušet nové věci. Najít si sport, co vás bude skutečně bavit a naplňovat. Určitě nešlápnete vedle, když toho vyzkoušíte co nejvíce. Vyberte si sport, který Vám je nejblíže. Cvičení, které Vás bude bavit, poznáte jednoduše tak, že je něčím bližší, než ostatní sporty.

Samozřejmě můžete mít i více oblíbených sportů a střídat pohyby. Není potřeba se omezovat pouze na cvičení, která nám nabízejí fitcentra. Pohyb venku na čerstvém vzduchu nabídne zapojit všechny roviny lidského pohybu, zatímco pohyb na strojích je omezen jejich dráhou.

Cvičení uvnitř (fitness centrum), není úplně špatné, vyplatí se jen formu pohybu střídat. Vaše tělo tak bude neustále stimulováno novými impulsy. Donutíte tělo okamžitě reagovat, učit se nové věci a nezůstávat HLAVNĚ NA MÍSTĚ.

 Ráda bych zmínila, že Vaše těla mají výbornou paměť, jakmile si zafixují techniku a průběh určitého typu pohybu, přestanou na něj časem odpovídat. Pro Vaše tělo se z toho stane stereotyp..

Naučte se pohyb střídat. 

ZÍSKÁME VĚTŠÍ SEBEDŮVĚRU

 Jsme-li aktivní, pomáhá nám to zvyšovat naši vlastní image. Cítíme-li se dobře fyzicky, pak to má dopad na další aspekty našeho života.

SEZNÁMÍME SE S NOVÝMI LIDMI

Poznáváme nové lidi, navazujeme kontakty nebo vztahy, což zase obohatí náš život. 

ODPOUTÁNÍ OD SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Nejde si nevšimnout toho, jak každý druhý člověk je závislý na sociálních sítích. PROČ?

Aktualizujete si pořád dokolečka novinky na svém mobilu, ale opravdu Vám nové informace stojí za to? Máte vůbec zájem všechno hned vědět?  

Ve skutečnosti Vás to přece jenom ani tolik nezajímá. Bere Vám to určitou svobodu.

 Věnujete-li čas sportu, tak sociální sítě omezíte, což je jen dobře.

??? CO NĚJAKÝ VÁŠ DŮVOD ???

Věřím, že i vy si dokážete najít nějaký svůj důvod k tomu, abyste si zamilovali sport stejně jako já.

Závěrem chci říct, ať už se věnujete jakémukoliv sportu, je krásné když vás pohyb baví.

Každý trénink Vás žene kupředu. Já bych nedokázala cvičit s pocitem, že MUSÍM. Například věta: MUSÍM JÍT CVIČIT, PROTOŽE MUSÍM ZHUBNOUT, je svazující a omezující.

Ztratíte po nějakém čase motivaci a vzdáte to. Protože slovo MUSÍM Vás omezuje, nutíte se do něčeho, co vlastně ani sami nechcete.

Věta typu: CHCI JÍT CVIČIT, PROTOŽE MĚ TO BAVÍ A ZÍSKÁM KONDICI, má pro mě úplně jinou vibraci. Nic není nemožné pokud si za něčím tvrdě jdete, vždy dosáhnete svého. Já o tom vážně nepochybuji. 

Začněte cvičit především jen a jen kvůli SOBĚ. ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře