Jaro je období tvůrčí energie a radosti ♥

„Moudrý může být jen ten, kdo se nepovažuje za moudrého.“

Přeji vám krásný první jarní měsíc. Venku přibývá světlo a sním se do našeho života postupně vrátí pocit radosti i naděje. 🙂

Začíná období, které je symbolem tepla, radosti, smíchu, nadšení a Slunce. Sluneční paprsky začínají ohřívat půdumíza začíná proudit tělem stromů.

Nastává období rozmachu, vývoje a růstu. V čase předjaří se začíná probouzet celá příroda, můžeme vidět, že příroda se připravuje na nástup jara. A energie jara bývají velmi silné a vše tryská ven. Stejně tak někde uvnitř v sobě cítíme, že nastávají nějaké změny. 🙂

Tyto změny přichází pomalu, ale jistě – nová svěží energie, nové začátky, nové starty v projektech, nové zázemí. I naše osobnost a vnímání se mění. Svět, který jsme znali, mizí a přichází něco nového, nová pravidla a struktury. 

Měsíc březen je zkrátka období změn, proto je nyní vhodné, abychom si udělali pořádek ve svém životě, ale i samozřejmě doma. Abychom se po zimě zbavili všeho, co nás tíží. Jak věcí, tak i situací.

Určitě se nekritizovat za to, že jsme udělaly ve svém životě nějaké chyby, vzít si z toho ponaučení a pohnout se o další kus dál. Jaro je celkově o pohybu, o jakémsi vykročení na naší cestě vpřed. Stagnace, výčitky a sebekritika nám nic už nepřinese, jen tím sami sebe vyčerpáváme. 🙂 

 Sluníčko nás už voláááá, hurá. Chyby k životu zkrátka patří, bez nich bychom neměli zkušenosti. Byla jsem typ člověka, který si dříve chyby velmi vyčítal, ale nyní jsem ve fázi života, kdy je přijímám a jsem za ně velmi vděčná. Do života mi přinesli i to pozitivní. 🙂

Jaro je období radosti a lehkosti. Také originality a tvůrčích nápadů. Můžeme začíst i něco tvořit rukama, nyní je na to i čas. 🙂 

Sluníčka je stále více a nás to bude přirozeně lákat ven. Ale máme si uvědomit, že radost začíná uvnitř nás a že není nikdo, kdo by nás zachránil. MÁME PŘEVZÍT ZODPOVĚDNOST ZA SVŮJ VLASTNÍ ŽIVOT – slova, činy a akce. 

Radost není něco, co se dá koupit. Štěstí není něco, co se dá koupit.

Jaký bude měsíc březen? Takový, jaký si ho uděláme. 🙂 

V průběhu března nepůjde žádná planeta retrográdním směrem, bude tedy klidný a dá se říct, že i příjemný. Jak se budeme na tento měsíc dívat, bude i o našem úhlu pohledu. 🙂 

Hlavním tématem bude domov, rodina, společnost, zázemí, ale i pohoda. Je čas odstranit zbytky negativity a starých záležitostí, uklidit si nejen domov, ale i uvnitř v sobě. Vše, co ještě po zimě zůstalo, je potřeba očistit a poslat pryč. 🙂

Abychom měli prostor přijmout nové věci – štěstí a hojnostUž bychom měli vědět, co chceme a jakým směrem se vlastně vydáme, co očekáváme a kam míříme. Když nevíme, co chceme, těžko se můžeme někam dál posunout. Můžeme nyní zútulňovat byt či domov a vnést do něj svěží jarní energii, zelené barvy i kytičky.

Zbavit se starých a nepotřebných věcí, které sebou nesou starou a těžkou energii. Věci, které nepoužíváme, mají tzv. mrtvou energii a tato energie se přenáší i na nás, proto se ve svém domově můžeme cítit unavení a prožívat jakousi vyčerpanost.

Vždy, když chceme přivítat něco nového, musíme se zbavit toho starého. Nové situace ale i věci, potřebují prostor, kde se můžou rozvíjet..

V tomto období můžeme i snadno podléhat různým náladám – můžou se dostavit emoční výkyvy, proto vyhledávejte čerstvý vzduch a procházky v přírodě. Je vhodný čas na uzavírání míru a řešení starých sporů. Měli bychom se umět domluvit v klidu a vždy najít nějaké řešení pro obě strany. Zpomalme a udělejme si ve věcech dalšího postupu pořádek a propřemýšlejme, jak dál. Nyní máme i Slunce v Rybách, které je o našem podvědomí, vše potlačené, chce být viděno, přijato a propuštěno. Vidíme, že vše nás vede k tomu, abychom se pustili všeho nepotřebného, co nám už neprospívá a přivítali to nové. A čím více se změnám bráníme, tím více sami sobě škodíme – nemoci. 

Měli bychom se věnovat naší osobnosti, hodnocení procesu a upravování a napravování chyb. Můžeme být více lenošiví, ale pozor, aby vás to nesvádělo k zanedbávání těla. Tomuto období také vládne dřevěný zajíc a jeho velká síla spočívá v tom, že se dokáže velmi rychle dostat z každé obtížné situace a to právě díky přirozené intuici.

Má silný čich na průšvihy a dokáže z nich i před nimi velmi rychle kličkovat díky reálnému zhodnocení situace. Co nemá rád, tak konflikty – nedere se na přední místa a na výsluní. I když o tom tajně sní. Je čas na pomoc a péči o druhé, naši rodinu i okolí.

Zajíc z pohledu čínské astrologie velmi rád pomáhá druhým a stará se o ty, kteří to potřebují. Také miluje pohyb a poznávání nových míst.

Je tedy důležité rozhýbat se po zimním období, buďte jednoduše v pohybu. Každý pohyb nám přináší nové a svěží originální myšlenky.

Energie tohoto období jsou hodně o vnitřku a o vnitřním zázemí. Měli bychom se také soustředit na činnosti, na které máme přirozený talent a kde můžeme uplatnit své talenty a silné stránky (vycházející z našeho astrotypu) a to ostatní přenechat někomu, kdo to zvládne lépe než my.

ORGÁNY JARA – ŽLUČNÍK A JÁTRA

K jaru je přiřazen element Dřeva a k němu patří orgány JÁTRA A ŽLUČNÍK. To znamená, že bychom tyto orgány měly čistit a posilovat. Žlučník je JANG a játra jsou JINOVÁ.

Játra plní v těle pět funkcí. Mají schopnost regenerovat svou vlastní tkáň. Hromadí velké množství krve, jež je zásobárnou živin a minerálů.

Vyrábějí žluč, která se ukládá do žlučníku (proto je v čínské medicíně párovým orgánem). Žluč podporuje trávení tukůpovzbuzuje peristaltiku v tlustém střevě (jedna z příčin zácpy může být právě nedostatečné vylučování žluči). Jednou z nejdůležitějších funkcí je však detoxikace organizmu. Filtrují každou minutu více než litr krve, čistí tělo od jedů, chemikálií a drog.

Co bychom měli nyní na jaře více konzumovat?

Vše co začíná růst nad zemí. 🙂

Mrkve

Pórek

Řapíkatý celer

Mladou cibulku

Celozrnnou rýži

Pšenici

Oves

Mungo

Vojtěšku

Řeřichu

Mladý ječmen

Spirulinu

Čekanku

Kořen pampelišky

Jarním energiím bychom měli začíst přizpůsobovat i své stravovací návyky. Strava by měla být lehčí. Určitě bychom měli vynechat mastné, tučné a smažené pokrmy. Vyhýbat se velkému množství alkoholu, ale i cukru.

Strava by měla být také nenáročná na trávení, co nejvíce odlehčená.

Vařit bychom měli na páře, dusit i blanšírovat.

K očistě můžeme použít:

Ostropestřec

Mladý ječmen

Hlíva ústřičná v tabletách

Čekanku

Kořen černého rybízu

Pampelišku

Jestliže nejsou játra a žlučník v rovnováze, hledáme lásku a štěstí někde venku. A obviňujeme svět, že je nespravedlivý.

Pokud člověku chybí tolerance a je zaměřený především sám na sebe, je to znakem nerovnováhy jater.

Pokud jsou játra ještě zatěžována alkoholem, jejich schopnost detoxikace je přetížena a my se stáváme nejprve ovcí společnosti poté psychicky oslabeným jedincem a končíme s nejrůznějšími onemocněními těla.

Na co se v březnu zaměřit?

NASTAVTE SI OSOBNÍ HRANICE

Zajíc velmi rád pomáhá a často chce co nejvíce pomoci, ale je potřeba si pohlídat, aby vaši dobroty někdo nezneužil.

Berte si toho na sebe jen tolik, kolik toho zvládnete a odpočívejte. 🙂

VYHÝBEJTE SE KONFLIKTŮM

Zajíc vyhledává klid a harmonii. Hádky, boje a konflikty nemá rád, protože ho velmi vyčerpávají. A pokud delší dobu žije v konfliktním prostředí, může si způsobit zdravotní problémy. Snažte se vše řešit klidnou a diplomatickou cestou, i formou spolupráce.

NEUZAVÍREJTE SE PŘED SVĚTEM

Zajíc velmi často svá trápení uzavírá do sebe, nesvěřuje se ostatním a nedovolí, aby někdo nahlédnul do jeho zraněné duše. Pokud se dostanete do nějakých problémů, vyhledejte pomoc a mluvte o svých problémech s ostatními.

A co je tedy cílem tohoto měsíce?

Vytvořit si kolem sebe funkční a pevné zázemí. Očistit naše domovy i naše těla.

Pustit do našeho života novou a svěží energii a obklopit se těmi správnými lidmi. Těmi, kteří nám budou na naší cestě pomáhat a podporovat nás.

Každý z nás má v sobě jedinečný potenciál, a je škoda jej nevyužít ve prospěch celku.

PS: Nyní je období změn a transformace a je jen na každém z nás jak se k tomu postavíme. Abychom mohli žít v tom našem lepším světě, musíme nejdříve projít temnotou, vytrhnout u kořene stromu všechny plevele a poté se stát tvůrci naší reality. Poté můžeme spatřit světlo. 

Věřím, že se nic neděje náhodou, vše je o nás. Najděte svůj vnitřní klid a vnitřní sílu – a ano, to si opravdu nekoupíte.

K tomuto je potřeba se postupně dopracovat. Je to o vědomí, které jen pozoruje, ale nehodnotí.  I já sama se to pomalu, ale jistě snažím žít. Tahle doba, mě to učí stále víc a víc. Nyní je doba, která mění každého z nás, dotklo se to téměř každého a v tom je ten klíč. Příležitost, změna, nové začátky a světlo, které je uvnitř každého z nás. 

Pochopení, přijetí a vytvoření něčeho nového. 

JAK SE CÍTIT LÉPE, CO MI V TÉTO DOBĚ POMÁHÁ? 🙂

Nesleduji televizi.

Nečtu každé ráno informace – ovlivní ti to celý den, čemu věnuješ pozornost, to pro tebe existuje.

Informace, které se ke mě mají dostat, tak se ke mě dostanou. 🙂

Chodím na procházky.

Věnuji se pohybu – doma i venku.

Nestěžuji si.

Otužuji se – ledová voda nás učí zvládat stresové situace a dosáhneme větší vytrvalosti.

Vyhledávám sluníčko, přírodu a knížky – obohatí tě.

Sleduji lidi, kteří mi mají co předat – motivaci, jiný náhled na životní situace a pozitivní energii. 🙂

Víra – všechno zlé jednou pomine. 🙂

VĚŘTE SAMI SOBĚ, nepředávejte zodpovědnost za svůj život nikomu jinému kromě sebe. A pamatujte si:

Čím více s něčím bojujete, tím víc s tím budete konfrontování – každý boj vyvolává jen další boj. A vše, co stojí váš vnitřní klid, má vysokou cenu. Pokud jste vnitřně svobodní, nemůže vám sebrat svobodu nic vně – hledejte odpovědi uvnitř sebe – tam jsou a vždy budou. 

S láskou Kateřina ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře