KOUZLO přítomného okamžiku

ŽIJTE TEĎ A TADY.

Nadechněte se, pozvolna vydechněte a vnímejte jen a jen sílu přítomného okamžiku. Síla okamžiku = Síla rozhodnutí. Ať už čtete tyto řádky a nebo se věnujete jakékoliv jiné činnosti, vnímejte přítomnost okamžiku. Soustřeďte se na ní.

Veškerá Vaše síla spočívá v přítomném okamžiku.

Někdy míváte pocit, že Vás ovládá Vaše mysl, ale jen proto, že jste ji naučili, aby si to myslela. Ano, jde se zaměřit na Vaši mysl, odnaučit a převychovat ji.

Minulost opravdu nemůžete změnit, ale co můžete změnit, tak postoj k ní.

Chci Vám napsat krásnou myšlenku, která mě bouchla do očí.

„Žít život dopředu a rozumět mu dozadu.“

Zkuste se nad ní jen chvíli zamyslet. Cítíte tu krásnou vibraci a sílu těchto slov?

Čím jste si prošli, Vás posunulo vždy jen kupředu. Jinak by jste nebyli na místě, kde jste právě dnes. Myslíte si, že úspěšní lidé, které máte ve svém okolí, byli hned na vrcholu? Měli růžovou minulost a nebo dokonce jim štěstí spadlo z nebe?

Ne, to vůbec ne. Jestliže si člověk chce splnit své sny, zvedne se a jde svému štěstí naproti. 

Nesplnili jste si sen? Nevadí.

Právě nyní máte každý den šanci, navázat na Váš sen a splnit si vše po čem toužíte. Jít nekompromisně a odhodlaně kupředu.

Neptat se nikoho MŮŽU?

Je to Váš život, tak si jej tvořte a žijte podle sebe. Ne, podle představ ostatních.

Čas už nikdo z nás nevrátí. Každou sekundu si uvědomuji, že čas je vzácný a důležitý, protože jak sním naložíme hraje podstatnou roli.

Každý den máte možnost volby.

ANO ČI NE ?

Mám do toho jít a nebo raději ne? Jděte za hlasem svého srdce. Věřte mi, že Vám napoví a povede k vytouženému cíli. Vnímejte přítomný okamžik.

Co se Vám právě nyní honí hlavou za myšlenky?

Co právě nyní prožíváte? Jaké pocity to ve Vás vyvolává?

Pozastavte se na chvíli ve shonu věcí a vychutnávejte si sílu okamžiku. Co se Vám děje právě nyní. Život nám utíká rychle. Dny bývají mnohdy hektické a složité.

Co chcete opravdu z hloubi duše Vy? Po čem Vaše srdce touží? Zavřete oči a nechte proudit Vaše myšlenky. Hluboce se nadechněte a vydechněte.

Při nádechu si představujte všechny pozitivní krásné okamžiky a chvíle, prociťte tyto myšlenky. Vizualizujte si Vaše sny. Při výdechu si představujte, jak těžkosti a všechno co Vás tíží na duši, odchází z těla pryč. Někam daleko.

Při výdechu odchází napětí. Uvolněte hlavu, aby nebyla napjatá. Zkuste si to hned teď. Cítíte ten příjemný nádherný pocit? Tomu se říká klid na duši. Nic Vás netrápí a jste naladěni do naprosté rovinky klidu. Užívejte si to.

Když jste ve stresu, znáte ty pocity napětí? Uvnitř Vás to bije do všech stran. Myšlenky se Vám honí na to nejhorší. Třepou se Vám ruce a horoucně přemýšlíte co dřív, kam skočit, co udělat. Máte před sebou ten nejhorší obraz události. Tady je něco špatně.

Budete-li mít černé myšlenky a představy. Událost, která probíhá dopadne, jak si ji představujete. Myšlenky Vám běží hlavou rychle, že je mnohdy nestačíte ani zachytit.

Naučte se myšlenky obrátit na pozitivní vlnu. Každý okamžik je nový začátek.

Nikdy nejste ve slepé uličce, aby jste si ho nemohli užít. Se změnou můžete začíst hned teď. Další krok je myslet pozitivně a vnímat jen a jen to hezké.

Přijměte přítomnost a pak jednejte.

Přináším hezkou myšlenku pana M. QUIST na závěr.

„Proč lidé nežijí svůj život? Stále myslí, že život je tu jen pro zítřek, že je třeba připravit svou budoucnost. Proč chceš čekat na zítřek, abys žil? Jednoho dne už pro tebe zítřek nebude a ty jsi vlastně nikdy nežil. Držíš se minulosti, ale ta už byla, a dnes už nad ní nemáš moc.
Svádí tě budoucnost, neboť si ji můžeš ve své fantazii formovat podle své chuti; ale ona ještě neexistuje a je zbytečné se jí zabývat.
Přítomnost je tak krátká, že jí nepřikládáš cenu; ale jen ona je ve tvé moci a tvůj život se skládá – kousek za kouskem – jen z přítomných okamžiků.“

Mějte krásný báječný den. 🙂 Usmívejte se, to je nejlepší lék na všechno. 🙂

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře