MOJE SEBEPOZNÁVACÍ JARO A LÉTO ANEB JAK MĚ VESMÍR ZAVÁL JINAM A DONUTIL MĚ ZASTAVIT A PROSTĚ JEN BÝT, TADY A TEĎ, ŽÁDNÁ MINULOST ANI BUDOUCNOST ♥

Na cestu sebepoznání jsem se vydala již dříve, ale mnohem více do hloubky a intenzivněji na jaře, přesněji začátkem března, kdy jsem uvnitř sebe cítila, že moje podnikání, není úplně v souladu s mou duší. Dělat jen a pouze jídelníčky, stále dokolečka, nebylo úplně to moje. Měla jsem tu práci ráda, ne, že ne, ale poslední rok už mě velmi unavoval a bral spoustu cenné energie.

Zjistila jsem, že nefunguji, ze svého dalšího daru duše, a ta část ve mně se cítila utlačovaná, potlačovaná a nemilovaná.

Mám dva dary duše a to SÍLU a MOUDROST.

Cítila jsem v sobě, že mám i ten druhý dar, jen jsem jej nepřijala za 100% svůj a potlačovala dlouhou dobu, ale když jsem se v tom utvrdila, že to tak je, že ho mám a přijala ho, vše mi do sebe přirozeně zapadlo. Měla jsem v sobě dlouhou dobu vnitřní rozpolcení, rozpor mezi egem a duší, občas to bylo pro mě vyčerpávající, bylo tam pořád napětí, proto to vyžadovalo spoustu času, abych EGO ROZPUSTILA a začala více vnímat svou duši. KAŽDOPÁDNĚ STÁLO TO ZA TO. ♥ ♥ ♥

Už jsem chápala, proč mě na ulici oslovují cizí lidé s prosbou o pomoc, nebo proč se mi lidé svěřují se svými nelehkými příběhy a to i lidé, co mě absolutně vůbec neznají. Víte, čím to bylo? Mám takovou vibraci a vyzařuji ji do okolí. Vím a cítím, že v každém příběhu najdu to, co člověk potřebuje v danou chvíli slyšet, aby se posunul dál, ale sám si toho nevšimne a v tu chvíli si to nemusí ani uvědomovat.

A tím, že dnes už vím, že jsem empatik s vysokou citlivostí, tak si všech detailů všímám – dělám to automaticky, to je něco nad čím nepřemýšlím. Cítím energie kolem sebe, v místnostech, venku, v lidech, v přírodě, cítím bolest, kterou druhý prožívá na svém těle. První dar JE TU ZDE proto, že dokážu INSPIROVAT, dodávat lidem SÍLU A ODVAHU, k tomu, že pokud ve svém životě chtějí změnu, tak to JDE. Protože sama jsem se na tu cestu vydala a splnila jsem si již spoustu přání, další si nadále plním. CÍTÍM, ŽE JSEM UDĚLALA VELKÝ KUS PRÁCE SAMA NA SOBĚ, přestala jsem jednoduše bojovat, jestli mám pravdu já nebo někdo jiný, jestli mám tři kabelky nebo jednu kabelku, jestli mám sto kousků oblečení nebo pár kousků, které skutečně nosím, jestli v domácnosti je vše dokonalé, nebo se to jednoduše povaluje, TO NAPĚTÍ jsem si vytvářela dlouhou dobu sama, protože jsem bojovala o moc, a TO VYCHÁZELO Z EGA.

DARY A TALENTY DUŠE MÁ ÚPLNĚ KAŽDÝ, svůj vnitřní potenciál, JEN ne každý o nich ví. MÁTE JE V SOBĚ, celou dobu, nikam neutekli. 🙂

Pokud člověk cítí, že něco je tak jak má být, tak to cítí uvnitř sebe, v sobě. Vaše pocity jsou vnitřním kompasem. Nepotřebujete k tomu ujištění, chválu ani potvrzení od okolí. To vše jsou vnější okolnosti, to kdo jste uvnitř a čím jste, k tomu nepotřebujete ŽÁDNÝ DAV, který by vám řekl, ano MUSÍŠ TO UDĚLAT TAK, protože když to uděláš jinak, nebudeme tě mít rádi.

Pozorovali jste někdy děti? Jak jsou krásně autentičtí? Prostě jen JSOU a jednají ze své vlastní vnitřní přirozenosti, to jen my dospělí zasahujeme a tvoříme je do své vlastní podoby, aby byli takový jako my a chovali se stejně jako my.

A to dítě v dospělosti jede jako robot ve stejných vzorcích chování. JENŽE I DĚTI NÁS MAJÍ CO NAUČIT, A TO BÝT ZNOVU AUTENTIČTÍ, NEVINNÍ, KAŽDÝ Z NÁS MÁ V SOBĚ VNITŘNÍ DÍTĚ, KTERÉ SI CHCE HRÁT. Kámen úrazu je, že jej potlačujeme… Máte právo si žít svůj vlastní život, dle svoji vlastní vnitřní pravdy, tak jak to uvnitř sebe cítíte, že je to správné, ne jak vám říká okolí, že to má být. Pak přebíráte pouze masku někoho jiného.

Také jsem si prošla různými životními zkouškami jako je odchod z práce, nevyhovující vztahy, alkohol, kouření, nadváha, hádky v rodině, závislosti na sladkém, nemocemi, závislosti na pohodlnosti a televizi, byla jsem kdysi věčně si stěžující typ na všechno a všechny kolem sebe a to mi taaaak ubíralo energii.

A z jednotvárnosti práce jídelníčků jsem byla upřímně unavená, vyčerpaná, najednou jsem stála na místě a byla jsem totálně bez energie, úplně jak vyprahlá poušť. Moje duše mě kopala, abych začala naslouchat a důvěřovat, ještě více svému vnitřnímu vedení, které samozřejmě moje EGO nějakou dobu odmítalo. Jak jinak. Pořád tam bylo takový to, že to bude tak a ne jinak, zbořit tu zeď, vyžadovalo velkou odvahu. 😀 EGO se nás snaží držet na jednom místě a bojí se změn, EGO má rádo bezpečí a jistotu. Jenže on sám život není žádná jistota a samozřejmost.

Odhodit EGO a nechat se unášet životem, splynout s proudem, ponořit se do meditace a do svého nitra, neřešit co bylo a co bude, je to nejkrásnější, co nyní zažívám.

Najednou jsem začala být více v přítomnosti, vážit si věcí, kterými jsem dříve pohrdala, nebo jsem vlastnila věci, které chtělo vlastnit POUZE moje EGO, než moje pravá vnitřní podstata. Pořád jsem řešila minulost nebo budoucnost, ty myšlenky tam jely jako na běžícím páse, až jsem řekla jednoho dne STOP a ponořila se do okamžiku, který je tady a teď. Svazoval mě pocit, mít nad vším kontrolu a mít všechno dokonalý a bez chyby.

Přišla velká vnitřní transformace, která trvá již půl roku, ale ten pocit?! Mám pocit, jako bych se znovu narodila, energie mi stoupla a jsem jednoduše šťastná tady a teď, není zde ani MINULOST ani BUDOUCNOST. Když žijete v přítomností, myšlenky na minulost ani budoucnost nejsou, není tam pro ně prostor a není zde prostor ani pro strachy a obavy. Uvědomila jsem si, že bojovat s egem, se strachem a s čímkoliv jiným je prostě předem prohraný zápas, proto jsem šla krůček po krůčku, abych své ego rozpustila, začala jsem sním komunikovat, věnovat mu pozornost a zjišťovat čeho se bojí a proč, prozkoumávala jsem svoje strachy.

A čím víc sním, komunikuji, tím jsou strachy a obavy menší a menší, až se rozplynou a dostaví se hluboký klid, TICHO a mír. Ve mně se rozprostřel vnitřní hluboký mír a teplo, jakoby pocit, že jsem doma, naprosto úžasný božský pocit. Přešla jsem do stavu, kde neexistuje ani minulost ani budoucnost. POUZE PŘÍTOMNOST, TADY A TEĎ.

Ponořila jsem se totálně do přítomnosti a je to tak krásné, úžasné, člověk si najednou všímá jak je všechno mnohem zelenější a živější, než kdy předtím. Moje duše mi dávala celou dobu najevo abych ji OSVOBODILA, od minulosti i od budoucnosti, protože to pro ní byla ZÁTĚŽ, byla svázaná buď minulostí anebo budoucností. Měla jsem na noze řetěz a spoustu okovů, které mě pořád držely na místě.

Abych začala jednat i z druhého daru duše. Začala jsem se totálně čistit na úrovni NEVĚDOMÍ a PODVĚDOMÍ, tolik smetí a bordelu, co člověk v sobě nosí je upřímně DRSNÝ, protože vás to brzdí, a člověk si to ani neuvědomuje, pak se točí pořád v těch stejných situacích a potkává stále stejné lidi. Každý chce být šťastný a mít co nejméně trablů, chce být svobodný, ale jakoby něco ho nutí zůstat na místě, ale je to pouze váš stín, kterému dovolujete, aby nad vámi měl moc, anebo se držíte všech rad a pouček od lidí, kteří mají jinou cestu, ale vnucují vám svoje názory, a tím jste na stejné vlně jako oni.

Člověk jede jako automat či robot pořád dokolečka ve stejných vzorcích, v otroctví těchto vzorcích chování, a pak se diví, že se vlastně nikam neposunuje ani dopředu a ani dozadu. A NOVÉ nemůže přijít, dokud NEUZAVŘETE to staré. To znamená pochopit a přijmout minulost, nebojovat sní, ale vyléčit svoje zranění a bolístky, přijmout temnou stránku, kterou má každý z nás. A vítat ve svém životě ZMĚNY, ve skutečnosti je to požehnání a má to svůj smysl, pak zjistíte, že je to vlastně ještě lepší, než zůstat trčet v minulosti a běhat jako křeček v kleci v jednom kole.

A jelikož vesmír ví, co dělá, začal mi do cesty posílat různé knížky, abych se ještě více PROBRALA, PROZŘELA a POCHOPILA, kdo jsem na úrovní duše. No, řeknu vám, tolik knížek jsem nepřečetla za celý svůj život. 😀 Považovala jsem se již za probuzenou, ale byla jsem na omylu, stále je co objevovat a učit se.

ČÍM víc jsem se do všeho ponořila a následovala svoje vnitřní vedení a sebepoznávací cestu, přišel AHA moment jeden za druhým, v jednu chvíli jsem měla pocit, že už bylo řečeno naprosto vše. JENŽE vesmír mi stále do cesty posílal další a další vzdělávací videa a knížky. Říkám okey, jdeme tedy dál. Byla jsem zvědavá, co mi vesmír ještě chce říct a ukázat, co mám ještě pochopit…

A opravdu přišel další AHA MOMENT, A další a další až do momentu, když už jsem cítila ve své vnitřní podstatě PROČ. Moje životní puzzle začalo být celistvější a celistvější. Všechny ty knížky a vzdělávací videa se zrovna týkaly témat které jsem si v sobě měla zpracovat, takže vesmír OPRAVDU VÍ, CO DĚLÁ. Dřív byla moje důvěra ve vesmír asi poloviční, ale dnes? Totální, přestala jsem mít pochybnosti, klást mu odpor a otevřela jsem se mu a začala mu více naslouchat. Více BÝT TADY A TEĎ, PLYNOUT JEDNODUŠE S PROUDEM ŽIVOTA, neodporovat změnám a tomu co přichází. NAUČILA JSEM SE ÚPLNĚ VYPNOUT a nemít z toho špatný pocit, že nic nedělám, protože je důležitá i ROVNOVÁHA, A JE TO TÁÁK ÚŽASNÝ. Co vám budu povídat, byla jsem workoholik a neuměla jsem si představit nic nedělat a jen BÝT.  🙂

Ten čas, který jsem potřebovala sama pro sebe, byl dar, abych se začala čistit, a zpracovávat vše co mi neslouží, udělala jsem totální pořádek kolem sebe, začala jsem se zbavovat věcí, které chtělo vlastnit POUZE moje ego, a ty věci jen ležely a vlastně mi byli upřímně k ničemu, třeba už rok až dva roky nepoužité. A ta úleva co potom přišla, NEPOPSATELNĚ krásný pocit. PROTOŽE TA ENERGIE SE KOLEM MĚ VYČISTILA. JE TO PROCES. A změní vám to život, úplně. CÍTÍTE SE NOVÍ, SVĚŽÍ A PŘESTÁVÁTE BOJOVAT S LIDMI I S VĚCMI, učíte se přijímat vše, co vám život nabízí a že těch darů od života je dost, už jen to BÝT a ŽÍT.

Ano, udělala jsem pár chyb, ale o tom to je… Ty chyby k životu přece patří, netřeba si to vyčítat, prostě všechno je tak, jak má být. CHYBY nás UČÍ. POHODLNOST nás absolutně nic nenaučí. 

Každý z vás má v sobě jedinečný potenciál a vnitřní vedení, kde leží všechny odpovědi. Úplně všichni se můžete dostat, kam chcete. Ano je to proces, chce to mít v sobě tu vášeň něco změnit, a odvahu odhodit ego. Pak můžete oslavovat život každý den, každý okamžik, každou sekundu, protože se zamilujete do proudu života a splynete jakoby s ním s veškerou existencí kolem sebe.

Uvědomila jsem si, že pracovat na sobě, posouvat sama sebe a jít kupředu, je ÚŽASNÉ. A MILUJU TO. ♥ VAŠE ODLIŠNOST, JE TO CO JE NA VÁS NAPROSTO UNIKÁTNÍ. ♥

S láskou Kateřina. ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře