NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE, JAK SE VIDÍŠ TY SÁM, NE TO, JAK TĚ VIDÍ DRUZÍ ♥

To co, si o tobě myslí druzí lidé, se tě netýká. Přestaň se tedy neustále dívat na to, kdo si, co myslí. Není to tvá starost.  Nejsi na tomto světě, abys naplnil jejich očekávání.

Jsi tu, abys naplnil ty své. Ať už se budeš snažit druhým vyhovět jakkoliv, nikdy tě nebudou mít všichni rádi. Ať už uděláš cokoliv, nikdy nebudou spokojení všichni. 

Vždy se zkrátka najdou lidé, kterým nebudeš po chuti. Nebudou tě mít rádi, nebudou s tebou souhlasit, budou o tobě škaredě mluvit, budou se proti tobě snažit bojovat a budou tě také soudit. A vlastně ani až tak nebude záležet na tom, co uděláš a kým budeš.

Budou tě soudit za to, že jsi v perfektní formě, a budou tě také soudit, když budeš z formy. Za to, že říkáš hodně, ale i když budeš mluvit málo. Budou tě soudit za to, odkud jsi, jakou máš rodinu, jaké máš přátelé, jakou máš práci, jak se oblékáš, jakou hudbu posloucháš, a nebo pro účes, který právě nosíš.

Právě proto, by ses o jejich názory neměl zajímat. Pokud cítíš, že to, co děláš, je správné podle Tvého nejlepšího svědomí a Tvého srdce. Chceš – li učinit svůj život lepším a mít všechno, co si zasloužíš, dělej to po svém. Jediné názory, kterým nějakou část pozornosti věnovat, jsou názory od lidí, kterým na tobě upřímně záleží, ale to je asi všechno.

Zapamatuj si, že žít život podle jiných, je nejčastější cestou k depresi a k nespokojenosti. Jak se proti takovým jedovatým názorům bránit: Vnímat to tak, že jsou to jen slova, nic víc a nedokážou tě přece zastavit. A nedokážou tě jimi ani ublížit, dokud jim to nedovolíš. 

Nestyď se udělat správnou věc, udělej rozhodnutí o tom, co je podle tebe dobré a pak se ho drž. 

Kateřina Spurná
Svůj život dnes žiji již VĚDOMĚ. Mou vášní je tvoření, psaní, duchovní svět a napojení na jemno-hmotné energie. Miluji svůj život a jsem za něj VDĚČNÁ. Pomáhám lidem, abych je navedla na cestu v souladu s jejich duší, protože je to ta nejkrásnější cesta. Dostat se tam, kam jsem se dokázala dostat i já. ♥
Komentáře