Novoluní ve Vodnáři podpoří nezávislé a svobodné bytí ♥

Zdravím vás ♥, zítra máme Novoluní (v 20:05 hod) ve Vodnáři. Přináší nám nové začátky, ale i osvobození se od všeho starého, destruktivního a nefunkčního, nalezení svobody.

Měli bychom se zamyslet nad tím, co už sebou vláčet nechceme, kde nejsme spokojenídoslova tam trpíme. Kde nám to zkrátka nic nepřináší, tam kde necítíme vnitřní naplnění. 

Nechat minulost za sebou, vzít si ponaučení a kráčet vpřed… 🙂

Je tu závan něčeho nového a svěžího. Když se tak dívám na postavení planet, vidím tu mnoho příležitosti k něčemu novému. Zahájení nového cyklu, vykročení na cestu ke svým přáním a snům. K vlastní individualitě a přirozenosti. ♥ ♥ ♥

Než vykročíme k něčemu novému, měli bychom za sebou nechat vše, co si nechceme táhnout do naší nové přítomnosti i budoucnosti. Do naši nové kapitoly. Odhrnout z cesty, to, co k nám nepatří.

Je to podobné jako knížka, která má vždy nějaký začátek, střed a konec.

Jakmile kapitola skončí, obrátíme list a cítíme závan něčeho nového a svěžího. Stejně tak někde uvnitř sebe cítíme naději a víru, že příběh se bude vyvíjet lépe.

Věříme, že náš hrdina se z toho dostane, že se oklepe a bude pokračovat na své cestě dál.

A stejně tak je to i v životě.

Sice ne vždy to dopadne dle našich představ, ale získáme vždy zkušenost. A tu nám nikdo nemůže vzít. 🙂

Při čtení knížky narazíme většinou na hrdinu, který nejdříve padne na dno, poté se oklepe, nalezne svou vnitřní silu a s odvahou se vydá vstříc k něčemu novému.

Nečeká, až ho někdo zachrání. Protože moc dobře ví, že on sám má sílu na to, aby změnil svou situaci. Jeho vlastní víra a naděje v lepší zítřky ho vede stále kupředu.

Pohyb vpřed přináší radost a nové zážitky. Když zůstaneme na místě, kde nám to nic nepřináší, tak zavřeme sami sebe do klece a vytvoříme si překážky, které ještě více prohlubují naší nespokojenost. Věřím, že abychom rostli a vyvíjeli se, tak změny, jsou to nejlepší, co nás může potkat.

A nevyužít příležitost je jako bychom stáli na stanici a nechali si ujet vlak. V pohodlnosti se absolutně nic nenaučíme. Už jsem se o tom sama několikrát přesvědčila, pohodlnost mi nikdy nic nepřinesla.  

Představte si malé dítě, které poznává svět a učí se z toho, že si chce všechno ohmatat a osahat. Když spadne, tak zase vstane a s velkou nadějí udělá další krok.. 🙂

Dítě se nevzdá po prvním neúspěchu. Každý pád ho učí, vstát a zkusit to znovu. A znovu a znovu, to je koloběh života. 🙂 

Nyní máme ve Vodnáři šest planet, to znamená, že energie Vodnáře jsou velmi silné a citlivější jedinci je velmi vnímají. Novoluní tedy bude silné, ale věřím, že pro spoustu z vás i přínosné.

Je to období znovuzrození, máme příležitost začíst od znova, přichází nové a svěží myšlenky.  Nové začátky jsou podpořeny, ale nebude to zadarmo. 🙂

Abychom něco nového začali je potřeba vykročit, udělat akci… A s každou akcí je spojená i vytrvalost.

I hrdina v našem příběhu v knížce na své cestě vytrvá, než se dostaví odměna. K tomu abychom vytrvali, potřebujeme jasný směr, vizi toho, čeho chceme dosáhnout.

Když někde uvnitř v sobě cítíme, že nám to dává smysl, je to pro nás to pravé. Dobré pocity nám říkají, že jdeme správným směrem. Negativní pocity nám dávají signál, že tudy naše cesta nevede.

Naše pocity jsou krásným kompasem na naší cestě životem, ukazují nám cestu vpřed.

A při tomto novoluní zesílí naše pocity, ale i potlačené emoce. To, co nás svazuje, již nebudeme chtít sebou vláčet dál. Touha po svobodě a volnosti zesílí, budeme se chtít osvobodit od omezování. Už si nenecháme nikým a ničím určovat svoje vlastní hranice.

Touha po osvobození bude silná, boj mezi starým a novým světem, mezi konzervativním a svobodným myšlení, mezi omezováním a svobodou…

Novoluní nás vede k novým začátkům a to v myšlení, v mezilidských vztazích, v naší vlastní individualitě. Je potřeba se osvobodit od starých a nefunkčních způsobů myšlení, destruktivních rodinných vzorců a starých emočních bolestí.

Uzavřít minulosti. Uzavřít kapitolu. Naše přirozenost je podporována, je to jakýsi náš vnitřní restart

Můžou přijít i originální a neobvyklé nápady, které podpoří náš rozvoj. Nápady, které se budou chtít projevit ve hmotě.

Vodnář je sám o sobě nápaditý a originální, vždy si chce jít svou vlastní cestou, protože v tom spočívá jeho přirozenost a jedinečnost. Nenechá se svazovat něčím, co mu bere jeho svobodu a volnost, něčím co mu nedává žádný hlubší smysl.

Můžou přijít i vize, které nám dodají příliv nové energie a naději. Uskutečňování plánů nám může jít s větší lehkostí.

Sen se může stát realitou, využijte těchto energií ve svůj vlastní prospěch. Běžte si za tím, kam vás volá. Pohnout se z místa je velmi osvobozující.

Pozor na impulsivní jednání, jestliže přijde spontánní nápad, zkuste se nejdříve zeptat sami sebe, zda je to opravdu to, co chcete ze svého ♥. Zda vaše vnitřní pocity jsou s tímto nápadem v souladu. Dařit se bude v oblasti vzdělávání. Chcete-li si rozšířit svoje obzory a prahnete po nových informací, je to velmi příhodný čas na vzdělávání. Nové informace budete vstřebávat s větší lehkostí.

Ve vztazích může přijít citový chlad, hádky a nedorozumění. Komunikace je základ všeho, to jak sdělíme druhému naše pochodové myšlenky je klíčové. 

Jestliže se nám ve vztazích nedaří, je potřeba abychom pracovali sami na sobě – cesta vede vždy dovnitř. Dejte svým emocím průchod, neshromažďujte je v sobě.

Najděte si aktivitu, při které ventilujete tyto emoce ven, pryč ze svého těla. I taková procházka v přírodě je velkým přínosem. Hledáte – li novou práci, je nyní velmi vhodný čas.

Celkově vnímám, že pro naši spokojenost je důležité, abychom nalezli svou přirozenost a individualitu. Vědět, co nám přináší radost.

Pokud ale nevíme v čem jsou naše kvality, těžko se nám hledá místo, kde nalezneme pocit štěstí a naplnění.

Nespokojenost je znamením toho, že nežijeme v souladu sami se sebou, s našimi potřebami a vrozenými talenty. Dlouhodobá nespokojenost vede k únavě, člověk ve svém životě nenalézá radost.

Když víme, co nám jde, co máme rádi, radost přichází naprosto přirozeně. A to je krásný, intuitivní a čistý.

Náš střed, naše přirozenost je naše životní síla a energie. Z naší přirozenosti čerpáme energii a nemusíme nosit falešné masky, které nás vyčerpávají.

Byl nám dán život, pro mě osobně je to obrovský dar. Jsem přesvědčená o tom, že spokojenost, zdraví a štěstí se odvíjí od naší přirozenosti, od našeho středu.

Věřím, že jsme se narodili, pro to, abychom byli šťastní. Ale zároveň abychom nebyli ve svém životě pasivní a nevšímaví k bolestem druhých. Spíš naopak, abychom byli tvůrci, a dokázali tvořit i ve chvílích zkoušek.

Nemusíme se trápit a dělat něco, co nám nedává smysl. Všem byla dána svobodná volba a vždy máme možnost vystoupit ze situace, která nám škodí.

Od spokojenosti se odvíjí vše ostatní – radost ve vztazích, radost v domácím prostředí, plnohodnotné zdraví.

I já sama jsem si prošla nespokojeností a to vedlo k únavě. Únava způsobila vyčerpání a to vedlo k nemoci. Nemoc vedla k bolesti, frustraci, smutku a bezmoci.

Tady jde krásně vidět, jak je naprosto všechno propojené. Od jednoho ke druhému. Nic tady není samo o sobě.

Psychické znečistění způsobuje oslabení vnitřních orgánů a životní energie odtéká pryč. Musíme také vyléčit svoje rány, které pochází z dětství. Každá nevyléčená rána způsobuje blok na cestě vpřed. 

Děláme-li to, co nás baví, jsme zároveň naplnění životní energii a optimismem, je to náš smysl života. Je to radost, která se přirozeně dostaví s pocitem vnitřního naplnění.

A není to nic, co bychom našli tam někde venku, ale najdeme to pouze uvnitř v sobě. Každý z nás v sobě nosí perly, tak pátrejte, uvnitř.

Na co se tedy zaměřit?

Stanovit si své osobní cíle.

Zjistit, co vám přináší radost a potěšení.

Najít i v tom negativním, něco pozitivního. Vždy tam najdete něco, co vám pomůže na cestě vpřed.

Podívat se na situaci i z druhé stránky.

Ujasnit si v čem se chci posunout a kam?

Kam se chci v práci posunout?

Kam se chci ve vztahu posunout?

Kam se chci v osobním životě posunout?

Co chci ukončit? Co už mi neprospívá? Od čeho se chci osvobodit?

Vodnář je velmi společenské znamení, potřebuje kontakt s druhými. Pokud se nemůžete s někým sejít, tak i takový hovor na dálku pro vás může být velkým přínosem. Kontakt s druhými nám dodá novou energii a na chvilku zapomeneme na starosti, vypneme ustarané myšlenky a budeme si užívat čas s tím druhým.

Buďte sami k sobě laskaví, milí a dopřejte péči sami sobe. Nepřemýšlejte nad tím, jak je to těžké, hledejte cesty a možnosti. Vždy existuje cesta.

Nepodkopávejte sami sobě nohy kritikou, protože jedině vy máte svůj život ve svých rukou. Jen vy umíte tvořit nové zítřky. Tak je tvořte s láskou a s radostí.

Zvýšenou péči budou vyžadovat lýtka, kotníky, holenní kost, svalstvo, předloktí, hormony štítné žlázy. Tyto orgány budou citlivé a doporučuji je nezatěžovat.

Mějte na paměti, že planety i celý Vesmír nepracují nikdy proti Vám. ♥

S láskou a úctou Kateřina. ♥ ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře