První jarní úplněk je o zdravé rovnováze ve vztazích ♥

Zítra nastává první jarní úplněk ve vzdušných a nerozhodných Váhách, přesněji ve 20:48 hod.

Znamení Vah je ztělesněním spravedlnosti, harmonie, krásy a zaměřuje se především na vztahy a partnerství. Silnou stránkou tohoto znamení je všímání si detailů.

Úplněk nám otevírá vztahová témata, jsou to většinou hlasy, které zněly po celou dobu jen v naší hlavě. Budou aktivní naše vztahové vzorce – jsou to většinou obranné mechanismy našeho ega, jako je netolerance, tvrdohlavost, negace, kritika či zarputilé držení své vlastní pravdy.

Přichází nyní vhodný čas udělat si jasno ve svých vztazích, přemýšlet nad tím co od svých vztahů očekáváme a nastavit si vztahové hodnoty, ale i osobní hranice ve vztazích. Naučit se diskutovat s partnery o tom, co a jak cítíme či jak bychom chtěli, aby náš vztah vypadal.

Váhám vládne Venuše, je to planetka, která je v mytologii připodobňována egyptské bohyni ISIS, bohyni mateřství a porodu. V horoskopu souvisí s uměním vyvážit mužský a ženský princip a vytvořit tak partnerství, které se soustředí na duševní hodnoty.

Mnoho lidí očekává, že přijde partner, s kterým nebudou nic řešit a vše půjde jako po másle.

Jenže všichni máme nějaká nevyřešená témataprávě partneři jsou našimi velkými učiteli, každá duše se učí především od druhých. Někteří od svých rodičů, někteří od svých partnerů, anebo i od svých dětí. Někteří od všech dohromady.

A právě máme nyní úplněk ve Váhách, který nám připomene jak je důležité udržovat ve svém životě zdravou ROVNOVÁHU. Zbavte se všeho, co vám ve vašem životě neprospívá. Pokud cítíte, že váš každodenní život není podle vašich představ, změňte to. Nezůstávejte v něčem, co vám neprospívá.

Nečinnost je zdrojem nestability a plýtvání časem. Odstraňte tedy vše, co vás v životě brzdí. Je potřeba se s tím rozloučit a odevzdat to. ♥

Energie úplňku jsou křehké a zraňující, můžou s vámi cloumat emoce nahoru a dolů. Ale to nevadí. Dovolte si to. Díky tomu budete sami sebou a vše bude přicházet v ten správný čas. 🙂

Úplňku se také říká vraní nebo červí ♥

Podle starých indiánských tradic se tomuto březnovému úplňku říká vraní. Šamani považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých, bylo schopné vidět svět iluzí a mělo také dar přemísťování.

Podle jedné legendy vrána začala komunikovat se svým stínem, jako by byl živý. Neustále do něj klovala, až mu předala tolik své energie, že stín obživl a vrána zmizela. A jaké z toho plyne poučení? Nevěnujte zbytečně energii iluzím, něčemu, co za to nestojí. Je důležité odlišovat stín od skutečnosti.

Červí se tomuto úplňku někdy říkalo proto, že právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat z půdy a příroda se chystá na příchod jara. Zajímavým faktem je, že název červí získal úplněk s největší pravděpodobností od domorodců z jihu, protože kmeny na severu žížaly nikdy neviděly. Dostaly se k nim až později, když je přivezli kolonisté.

A jaké jsou Váhy?

Lidé ve znamení Vah jsou intelektuálně založení, řídí se spíše rozumem než srdcem a mají umělecké vlohy.

Můžete zkusit něco namalovat, napsat, vytvořit, složit… 

Možná ve vás dříme něco, o čem jste neměli tušení, nějaký váš skrytý talent. 🙂

Váhy mají rádi vše krásné, proto si pusťte hezkou hudbu, nebo jděte na procházku do přírody a kochejte se krásou přírody. 🙂

Váhy nemají rádi spory a ani samotu. Proto navrací rovnováhu tam, kde byla narušena.

ÚPLNĚK JE NA OSE BERAN – VÁHY

Beran je bojovné znamení a myslí především sám na sebe a svoje potřeby a Váhy, které se neumí moc prosadit a tak se raději pověsí na druhého. Tak kdo tedy zvítězí?

Ve finále nejspíš nikdo, možná tak bolest hlavy. Beranům totiž vládne hlava a jdou i proti zdi. 

Možná, že žijete život, kde nevidíte východisko, nebo jsou situace, kde nezvítězíte. Ale stoupněte si do středu a podívejte se na situaci z obou stran, jak ze své, tak i očima druhého. A zkuste se zeptat, kde je pravda?

Kam se vlastně ztratila láska k sobě a k druhému?

Tam kde je boj, chybí láska.. Když je moc rozumu a nerozhodnuti, ani tam se láska nenajde, je tam strach.

Zkuste si zavřít oči a představte si před sebou váhy, na jedné straně je váš otec a na druhé straně matka. Chvíli zůstaňte bez myšlenek a nechte pracovat vaše tělo.

Kdo je ve vašem podvědomí významnější? Ten bude nahoře.

Snažte se nejdříve odpustit sobě, že jste si tuto představu v sobě zafixovali a pak rodičům, pokud vám kdy ublížili.

SNAŽTE SE PROBUDIT JARO I V SOBĚ

Probuďte v sobě znovu to, co ubíjí každodenní rutina a současná nelehká situace, ale co je někde ve vás zakořeněno.

Může to být přátelství, láska nebo třeba nějaký váš koníček. UŽÍVEJTE SI MALÝCH KAŽDODENNÍCH RADOSTÍ. 🙂

Zaměřte pozornost na své ledviny ♥

Váhy ovlivňují ledviny, močový měchýř, rovnováhu tělesných tekutin a také slinivku nebo kůži. Snažte se tyto části těla příliš nezatěžovat.

A pokud pro ně uděláte něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Spolehněte se především na svou intuici.

Slunce v konjunkci s Venuší a s Chironem značí něco nového, je čas vydat se na cestu, na kterou vás volá vaše srdce.

Zasít do svého srdce semínka lásky, harmonie a všeho krásného.

Uzdravit staré rány a vnitřní rozpor mezi JÁ a MY. Dát prostor své duši a nechat se vést svou vlastní intuicí, protože jedině tato cesta je ta správná. 🙂

S láskou Kateřina ♥

PS: Pokud se chcete podívat na vlastní sestavu individuálních energií, které jste si zabalili na svou současnou pozemskou pouť, ozvěte se mi. ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře