SÍLA A ENERGIE SLOV ♥

Každé slovo v sobě nese energii. Stejně jako MYŠLENKY, které vysíláme a často je používáme v rámci svého vnitřního dialogu.

Slova i myšlenky ovlivňuji náš život, jaký žijeme. Pokud máme myšlenky pozitivní, přijdou s nimi i pozitivní emoce. Vysíláme tak pozitivní energii a to se nám vrací v podobě radosti, uspokojení a spokojenosti.

Dnes je dokonce možné tuto energii změřit a zaznamenat do grafů.

Už pouze ze slov se toho dá spoustu vyčíst, když se kolem sebe rozhlédneme a občas zaposloucháme do rozhovorů kolem sebe, tak zjistíme, že lidé jsou buď v roli OBĚTI anebo v roli TVŮRCE.

Lidé orientující se na problém (z malé kuličky vznikne velká), jsou v roli OBĚTI, kdežto TVŮRCE poznáte tak, že se orientují na ŘEŠENÍ, hledají cestičky a ví, nebo si uvědomují, že úspěch tkví v tom, že je to nekončící práce na sobě a dělají tak krůčky na své cestě stále kupředu. A není to pouze o tom, že si budu říkat pozitivní afirmace, to vůbec ne. Důležité je jít i do AKCEUž jen ze způsobu komunikace lze poznat, kdo v jaké roli se nachází. Dnes už vím, že pokud slyším kolem sebe samé ale, a člověk se orientuje na to, že něco nejde, že něco nemůže, že je to příliš všechno těžké a nereálné, a jsou otrávení a znudění svým životem, jsou to pro mě impulsy, kdy tento člověk ke svému ZDRAVÍ a vstříc životu, po kterém touží, nemíří a ani tam nesměřuje jeho energie. Pouze lusknutím prstu se náš život, bez práce na sobě ze dne na den nezmění.

Pokud slyším kolem sebe AHA a následné (uvědomění), a cítím vnitřní touhu a chtíč. Je to pro mě první impuls, kdy člověk hledá, pátrá, objevuje a chce nalézt řešení. Člověk jako TVŮRCE ví, co od života chce, čeho chce dosáhnout a je si vědom svých snů i přání a zároveň má pevnou vnitřní víru, že se jeho sny i přání splní. Neví samozřejmě kdy, ovšem to není ani podstatné. Silná a podstatná je VÍRA.

V životě i na cestě, vždy budou nějaké ALE a AHA momenty, mnohem důležitější je, jaké slova jsou v převaze a tím pádem zvítězí. Buď se necháte ovládat svými strachy, obavy a bloky, nebo máte ODVAHU se postavit svým strachům.

Jaké slova používáme při svých rozhovorech, ať už doma nebo v práci a jak sami se sebou nebo i svým okolím mluvíme si většinou NEUVĚDOMUJEME. Jsme zvyklí mluvit AUTOMATICKY. Člověk, který se vydá na vědomou cestu životem, stává se už TVŮRCEM a pracuje na sobě, si svá slova a myšlenky dokáže již uvědomovat a volit ty správná slova, protože ví, že se to odrazí v jeho realitě.

Vezmeme si například slovo: STRAŠNĚ KRÁSNÝ = kombinujeme-li slova pozitivně laděná se slovy s negativní vibrací, tím se účinek pozitivních slov RUŠÍ.

Proto je velmi důležité VĚDOMĚ si slova vybírat. Další věc je, s jakou EMOCÍ je dané slovo vysloveno, protože i to ovlivňuje jeho energii.

To, co říkáme a jak to říkáme, působí na nás i naše okolí. VIBRACE VAŠEHO HLASU vcházejí do světa a mohou tak ovlivnit téměř vše, s čím přijdou do kontaktu.

Určitě mi dáte za pravdu, když vám řeknu, že negativní slova i myšlenky, která vyslovujete, způsobí to, že vaše svaly se vám napínají, cítíte napětí uvnitř v sobě, jakoby vám v žaludku leželo cizí těleso.

Kdežto pozitivní slova dokáží svaly UVOLNIT. Když si řeknete: DOKÁŽU TO, ZVLÁDNU TO, ŽIJI V HOJNOSTI, MÁM VŠE, CO POTŘEBUJI – tak vibrace oproti té negativní je úplně jiná. Vaše mysl a srdce se otevírá láskyplným energiím.

Je dokázané, že v nemocnicích, kde bylo děláno několik výzkumů, že pokud pacient slyší od doktorů a sestřiček pozitivní slova, UZDRAVENÍ se urychluje.

Slova, která vypustíme, mají PŘÍMÝ dopad na všechny oblasti našeho života. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne. 

Pokud se točíte v nějakém kruhu svých problémů, ať už ve vztazích, ve financích, v práci – ZEPTEJTE SE SAMI SEBE A BUĎTE K SOBĚ UPŘÍMNÍ – Jaká prohlášení děláte? Jaký vnitřní dialog vedete? Pokud je vaše prohlášení, že si něco nemůžete dovolit, tak vysíláte energii NEDOSTATKU a to se vám promítá ve VAŠEM ŽIVOTĚ (vesmír tak reaguje na vaši energii, kterou vysíláte a to se vám vrací, někdy i s úroky :-)), tady již krásně funguje ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI.

Co se týče ZDRAVÍ, tak slova sebelásky a sebeocenění VAŠE TĚLO UZDRAVUJÍ. 

Když např. řeknu, že jsem unavená, tak na mě dolehne tíha.

Ale jakmile řeknu, že jsem zdravá, svobodná, tak ze mě tíha spadne.

Pocit POHODYZDRAVÍ je pro mě přirozeným stavem, moje energie narůstá a mám tak následně chuť se věnovat tomu, co mě baví, naplňuje a přináší RADOST.

Slova ovlivňují hladinu naší energie mnohem rychleji než šálek kávy.

Jaká slova mají vliv na naše vztahy? Tady bych ráda řekla, že právě ty nejtěžší a nejproblematičtější vztahy nám přináší obrovský životní posun. Každý vztah má nějaký duchovní účel, který nám pomáhá RŮST A ZÍSKAT SÍLU.

Díky problematickým vztahům se učíme a snažíme pochopit, co máme nezpracované UVNITŘ V SOBĚ. Pokud jste naladěni na láskyplná slova a používáte je, tak budete mít i láskyplné vztahy. Vzájemná slova mezi partnery, určují kvalitu vztahu. I ve vztahu dochází k výměně energií POZITIVNÍ I NEGATIVNÍ. 

Neznamená to, že si necháte od druhého všechno líbit, je potřeba se postavit sami za sebe, ale je také důležité, jakým způsobem to udělám, jestli formou obviňování druhého nelaskavými slovy nebo vysvětlením situace pomocí laskavé přísnosti.

Nejdůležitější komunikací je komunikace SAMA SE SEBOU. Protože SLOVA, které říkáme SAMI SOBĚ, ovlivňují to, jaký ze sebe máme pocit a jak vnímáme sami sebe.

Volme tedy VĚDOMĚ slova, které používáme, protože podle zákona přitažlivosti platí, že čím častěji používáme pozitivní slova s vysokou energií, tím silněji si budeme přitahovat pozitivní situace a lidi s vyšší energií.
Sklouznout k negativitě je naprosto lidské, a i stíny a temné stránky nás v životě mnoho naučí. To, že jsme negativní, není nic, co by jsme si měli vyčítat. Jen je důležité s tím umět pracovat. Pokud tedy cítíte, že sklouznete k negativitě, můžete říct nahlas: „Zrušit, smazat“ nebo si uvědomit, že tyto negativní vzorce nás ovlivňovali v minulosti a nemusí se opakovat v přítomnosti nebo budoucnosti.

Pokud si říkáte pozitivní afirmace typu: Jsem úspěšná, svobodná, a ve vašem vnitřním dialogu jsou pochybnosti a stejně tomu nevěříte, tak už vysíláte negativní energii. V podvědomí se nachází něco, co vás může brzdit. A právě s tím vám mohu pomoci, objevit tajemství a sílu vašeho podvědomí. ♥

Na základě svých zkušenosti, můžu říct, že nejlepší je vyhýbat se lidem, kteří mluví stále negativně a neustále si na něco stěžují, neustále něco kritizují. Energie těchto lidí vás stahuje dolů, byť nevědomky. Stahuje vás to na místo, kde jsou tito negativní lidé, jenže vy chcete přece stoupat nahoru a jít kupředu. Nebo ne?
Mějte na paměti, že slova mohou být jak léčivá tak i zraňující, omezující, sabotující a zaklínací.

Léčivá slova pozvednou nejen vaši energii, ale energii celé planety, každý člověk je důležitý a přispívá k celkové energii planety. Volba je tedy pouze na nás všech, zda si vytvoříme mírumilovnou, krásnou a zdravou planetu, plnou lásky a hojnosti.

A další moje postřehy a zkušenosti, které doporučuji?

Neřešme negativní názory jiných na naší osobu. Míra zdraví, vychází i z toho jak si sami sebe vážíme. 🙂

Denně věnujme dostatek času, péče a lásky sami sobě. Naučme se být pouze SAMI SE SEBOU. 

Choďme do přírody, ta nás nesoudí ani neposuzuje. V přírodě nalezneme spojení jménem JEDNOTA a načerpáme z ní spoustu energie, nápadů a mnohdy nalezneme v tomto klidu i ŘEŠENÍ.

Volme v diskuzi lehčí témata. Například radostné vzpomínky, úspěchy toho druhého a záchvěvy štěstí. Témata, byť neškodná, jako je práce a vztahy jsou nejčastějším spouštěčem, kdy člověk sklouzne ke stěžování a už vysílá negativní energii, protože co si budeme povídat, ne každý má rád svou práci a ne každý žije v láskyplných vztazích.

Nevytvářejme si v sobě NADĚJI, že něčí NEGATIVITU změníme.

Jsou lidé, kterým pomůžeme a posuneme svým pozitivním příkladem, a pak lidé, kterým tím nepomůžeme. Tečka. Nic mezi tím není. Jestliže přijmete tuto větu jako FAKT, tak si udržíte svou vnitřní rovnováhu. 🙂

Nepodlehneme tak energetickým upírům a manipulátorům.

Nastavujme si svoje zdravé limity a hranice.

ODPOVÍDEJME, ALE NE REAGUJME

Reakce jsou instinktivní, bezmyšlenkovité, člověk má v dané situaci horkou hlavu. Odpovědět s rozvahou znamená zachovat klid a důstojnost, nejsme pod vlivem emocí. Nesnižovat se na úroveň negativního člověka. V tomto se skrývá obrovská SÍLA člověka – ustát, přijmout a nechat plynout.

S láskou Kateřina ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře