Slunce vstoupí do znamení Berana. Začíná nový astrologický rok ♥

V sobotu 20. března nám Slunce vstoupí do znamení Berana a začne astrologické jaro. ♥ Z pohledu astrologie začíná nový rok právě teď. Vstupem Slunce do ohnivého znamení Berana nastává jaro.

Jarní rovnodennost je svátek Slunce. Je to čas probouzení přírody, lásky, radosti a nového počátku. Jarní rovnodennost je okamžik kdy slunce překonává nebeský rovník z jihu na sever. Noc a den trvají stejně dlouho a nastává i oficiální astronomické jaro.

Naši předci tento okamžik nazývaly Jarovit a vnímaly ho jako probuzení jara a Bohyněmateřského a ženského principu, oslavou plodnosti, klíčících rostlin, nové síly a začátku jarního období. Po dlouhém spánku, kdy příroda uložila své síly do kořenů a spala celou zimu, právě prvním jarním dnem dostala budíček. Rostlinky se postupně po dlouhé zimě probouzejí. Už je nic nezadrží. Ta síla, která je žene ven, je síla Slunce.

Sluneční energie je pro nás životem, když nás hřejí paprsky, zpomalíme chůzi, narovnáme záda a ploužíme se pomalu parkem, nebo zahrádkou a posloucháme zpěv ptáků či bzukot hmyzu. Nasáváme energii, ožíváme a vnímáme vůni jara.

Právě všechno začíná a i v nás se něco probouzí, je to chuť do života. Nějaká síla nás žene dopředu. 🙂

Když Slunce procházelo znamením Ryb, měli jsme mnoho příležitostí, abychom si porozjímali o uplynulém roce. Možná pro mnoho lidí nebyli všechny situace úplně až tak příjemné. Dobíhali nás pocity, které jsme si během celého uplynulého roku vyrobili.

Vstup Slunce do prvního znamení zvěrokruhu přináší SÍLU, která z tohoto rybího chaosu zrodí na svět novou individualitu, sílu pro JÁ. Můžeme tedy začíst. 🙂

Využijte této sily a rozvrhněte si, kam svoji energii vložíte, abyste s ní neplýtvali. Bude vás provázet po celý astrologický rok.

 Co je vaši prioritou? Kam zaměřit svoji pozornost?

Teď je začátek. 🙂 A jedná se právě o vás. 🙂

Jste sami sebou, nebo jste opustili svoji přirozenost kvůli představám a přáním druhých?

Zamyslete se, kde jsou potřeby vaše, a kde jsou potřeby druhých, které vám berou sílu. Na těchto základech budete stavět po celý rok. Pokud tyto základy nebudou pevné, při každé příležitosti se budou otřásat.

Když vstoupí Slunce do znamení Berana, můžeme si přestavit, jakoby se právě narodil Nový rok. Zatím je tedy v plenkách, ale je to příležitost, kdy byste měli zodpovědně rozhodnout, co chcete, co je vaší osobní potřebou, jaké máte vy sami, představy o vašem životě.

Beranům vládne planeta Mars, je to symbol bojovníka a vrhá se do všeho po hlavě. 🙂

Tento boj ale musíte zvládnout především sami v sobě. Vybojovat si své pravé a správné místo ve světě.

Je potřeba teď vyvinout úsilí, abyste přijali minulost, osvobodili se od starých přežitých vzorců a tím přijali novou sílu.

Jestliže tak neučiníte, neprobudíte svoji sílu a nevyjdete vstříc novým aktivitám, může ve vás bublat určitá nervozita a napětí.

Pokud využijete vědomě této chuti do života, máte vyhráno.  Ale pokud se budete bránit, bude vás to stát mnoho úsilí a nakonec vás tato síla stejně přepere. Můžete se dostat do konfliktů, kdy si uvědomíte, co vlastně chcete i co už nechcete. Nebo vás skolí nějaká chřipka. A budete se muset zamýšlet nad svým JÁ doma v posteli.

Začněte tedy stavět novou základnu pro celý rok.

Sněte, tvořte, plánujte, žijte a milujte. Přichází příliv nové vitální energie…

Přivítejte slunce zpět do svého života. Podívejte se na východ slunce, najděte prostor v klidu a míru se slunit.

S láskou Kateřina… ♥

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře