ZNÁTE SAMI SEBE? JAKÉ PŘÍNOSY MÁ SEBEPOZNÁVACÍ CESTA? ♥ ♥ ♥

Negativní přístup a hledání chyb u druhých je začarovaný kruh a jen nám to bere mnoho energie a síly. Když jsem dříve hledala chyby ve vnějším světě, můj život byl nenaplněný a věčně přítomná nespokojenost. 🙂 DNES? Prožívám více radosti, lásky a spokojenosti.

Dnes vím, jak je důležité se umět ZASTAVIT, ZAMYSLET SE, ZMĚNIT PŘÍSTUP a začít sama u sebe.

Díky tonu, že jsem začala SAMA u SEBE, se mi změnil život k lepšímu, protože vím, kdo jsem a kam směřuji. Znám zkrátka mnohem lépe sama sebe.

Když jsem vstoupila na svou novou životní cestu, pochopila jsem jak je důležité poznat sám sebe, kdo vlastně jsem. Jak můžeme dělat zdravé rozhodnutí v něčem, když nevíme, kdo jsme a neznáme sami sebe? 🙂

Náš život se točí od jedné nespokojenosti ke druhé. Např. neustálá změna práce, nevydařené partnerství… a spoustu dalšího..

KDO JSEM?

Abychom si na tuto otázku dokázali odpovědět, potřebujeme poznat sebe sami do hloubky, kdo opravdu jsem ve své přirozenosti, ve své duši.

Patří sem základní instinkty, emoce, vlastnosti, myšlenky a názory, co nám dává sílu, co nám naopak bere sílu. Uvědomit si zda známe svoje sny a přání, zda jsme pánem svého života či nikoliv.

V dětství je nám postupně odebráno BÝT SAMI SEBOU. Naše osobnost je formována rodiči, učiteli, druhými lidmi, společnosti – jsou to masky. V dospělosti člověk vůbec neví, kým je, žije život jiných lidí, trápí se a točí se pořád ve stejném kruhu, kde se cítí nespokojený.

NAŠE VÝZVA?

Jedna z největších výzev v životě je poznat NAŠE SKUTEČNÉ JÁ..

Proč?

Protože od toho se odvíjí naše SPOKOJENOST a NAPLNĚNÍ v našem životě.

Sama jsem se dříve plácala v nízkých energií a ve stále stejných problémech, byla jsem z toho unavená a vyčerpaná, stála jsem pořád na místě. Jakmile jsem se vydala na cestu sebepoznání, život se mi změnil, najednou jsem viděla, to, co jsem dříve neviděla.

ČÍM více budeme poznávat naši skutečnou INDIVIDUALITU, tím více si budeme vědomi JEDNOTY EXISTENCE. Každý z nás je manifestací toho, čím jsme kdy byli.

Poznáme-li lépe sami sebe, zjistíme, že to, kým nyní jsme a kde se nyní nacházíme, je DŮSLEDKEM našich předchozích myšlenek, tužeb a činů. 🙂 Vše, co nás v životě potká nám může napomoci lépe poznat sama sebe. 🙂

Poté jsme si mnohem lépe vědomi toho, kam náš život vede a zda bychom se měli změnit. Současně s tím si uvědomujeme potenciál dobra přebývající uvnitř nás, jež čeká, aby bylo probuzeno. Většina lidi stále něco hledá, aniž by věděli vlastně co. A to vede k vnitřní nejistotě a zmatku, a tyto stavy člověka vyčerpávají.

Známe-li sami sebe vnitřní stavy nejistoty a zmatku slábnou a časem i zmizí, proto je život pro nás pak mnohem snadnější. 🙂

SMYSLEM našeho života je vědět kdo jsme a kam směřujeme. Jedině tak náš život může být jiný, lepší a kdy jindy než nyní?

Poznej sebe sama, podívej se dovnitř svého srdce: Jaké jsou tvoje cíle?

Udělej si analýzu toho, zda žiješ svůj život tak, jak chceš? A směřuješ tam, kam chceš z celého ♥? Nebo se plácáš pořád v tom stejném kolečku a jsi z toho UNAVENÝ/Á a VYČERPANÝ/Á? Cokoliv ve tvém životě nyní nefunguje a co tě vyčerpává, je znamení od života, že to není ta pravá cesta pro tebe, že máš změnit směr. 

NA CO ZAPOMÍNÁME?

Velmi často zapomínáme na svou skutečnou povahu a máme na sobě spoustu masek, které k nám vůbec nepatří. Tyto masky jsou naše NIŽŠÍ JÁ, je to co ukazujeme světu, ale naše INDIVIDUALITA je to čím ve skutečnosti jsme – naši skutečnou identitou. Úplně každý disponuje SCHOPNOSTMI, o kterých nemá ani tušení a přitom jsou to krásné poklady, které jsou dané každému z nás bez výjimky.

Odlišnost je to, co nás dělá jinými a JEDINEČNÝMI. 🙂 Disponujeme nejenom tělesnými těly, ale i duševními.

Nespokojenost se rodí z toho, že nevíme, kdo jsme a kam směřujeme. Spousta lidí hledá štěstí ve vnějším světe a věří, že je to uspokojí na celý život, ale časem zjistí, že v sobě cítí takovou zvláštní prázdnotu. Cítila jsem ji také. 🙂 Když neznáme sami sebe, stále se točíme ve stejných situacích, nic nám nedělá radost, nevíme, kam jdeme a neznáme svoje místo zde.

Jakmile poznáme do hloubky sami sebe, bude se od toho odvíjet naše budoucnost, která může být jiná než doposud.♥♥♥

JAKÉ PŘÍNOSY MÁ SEBEPOZNÁVACÍ CESTA?

Přijmout a transformovat to, co chceme změnit.

Opustit to, co nás v životě brzdí a můžeme se vydat vpřed.

Cítíme klid, i když procházíme krizí.

Známé své vlastnosti, silné i slabé stránky. Máme k sobě větší sebelásku a sebeúctu. Více si vážíme sami sebe.

Pochopíme snadněji jednání druhých lidí, proč jedná tak jak jedná.

Zdravé a správné rozhodnutí dalších kroků v životě.

Lepší mezilidské vztahy.

Lepší práce, která přináší uspokojení.

Člověk umí lépe reagovat na situace kolem sebe.

Zjištěni jaké hluboce zakořeněné vzorce chování člověka ovládají. Jaký vliv na nás mají rodové linie a předkové.

Člověk objeví spoustu skrytých pokladů, které má v sobě a nevěděl o nich.

Jsme si více vědomi toho, jaké energie máme v sobě a jak s nimi ku prospěchu pracovat.

Jak v daném roce můžeme ENERGII co nejlépe uchopit v náš prospěch.

Jsme připraveni na partnerství.

Chceme-li žít ve spokojeném partnerství, je důležité udělat i krok sami k sobě, svému osobnímu rozvoji, opět pozvednout a najít svou vlastní intimitu a poté můžeme vstoupit do partnerského vztahu a rozvoje. 

Více dokážeme respektovat druhého člověka a celkově další lidi kolem sebe.

RADA NA ZÁVĚR?

Pokud toužíš po lepším životě, začni u sebe. Vydej se na cestu sebepoznání, která ti změní život, znovu zažiješ RADOST a ŠTĚSTÍ. 🙂

Svým klientům zpracovávám osobní analýzy osobnosti, můžeš se mi ozvat a udělat krok kupředu sama k sobě. 🙂

Kateřina Spurná
Věnuji se astrologii, psychologii a zdravému životnímu stylu. Ve své práci s klienty se zaměřuji na sebepoznání a odstraňování překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. ♥
Komentáře